Návrat propagandistov

Autor: Oskar Bardiovsky | 24.5.2011 o 10:27 | (upravené 24.5.2011 o 11:04) Karma článku: 4,97 | Prečítané:  957x

Človek by si myslel, že sa stratia. Oni sa ale nestratili. Sú späť. Kto? Mečiarovskí nacionalisticko-populistickí propagandisti. A tentoraz sú aj oficiálne platení štátom, teda nami. Ako je to možné?

SNN, alebo Slovenské národné noviny, sa svojim obsahom zmenili na spojenú (našťastie zmutovanú k uumiernenosti) reinkarnáciu plátkov Republika, Slovenská Republika, Nový deň, Zmena, a ešte dýchajúceho Literárneho týždenníka (ktorý vlastne nie je týždenník).

Šéfredaktor: Maroš Smolec.

Prispievatelia: Dušan D. Kerný, Roman Kaliský-Hronský, Eva Zelenayová, Miloš Ferko......

Cieľ: chcú podporovať vlastenectvo....

Obsah: skôr opätovný mierny nacionalizmus (alebo strašenie) ako vlastenectvo: hlavný článok o novej maďarskej ústave (udalosti starej viac ako mesiac, a SNN sú týždenník), hlavný rozhovor s kontroverzným historikom L. Deákom, plus "Matičiari na malú vojnu nezabudli" a János Esterházy....

kritika vlády, chvála opozície (teda už vlastne len strany SMER-SD): SDKÚ-DS ako "azda najskorumpovanejšia strana na Slovensku.." a čo tak pozrieť sa na SNS, ĽS-HZDS - to sú akože symboly boja proti korupcii?

mytológia: Sám M. Tkáč, predseda MS, šíri preberanú mytológiu: "Slovensko má osobitnú úlohu pri budovaní Európy tretieho tisícročia" (to tvrdil už Štúr pred jeden a pol storočím) a slovenské dejiny ako "kontinuita dobra" (čo by na túto tézu asi povedali slovenskí Židia, ktorí sa nevrátili z koncentrákov?)

Grafická úprava: z odborného hľadiska úplná katastrofa, pestrofarebný amaterizmus, neprehľadné členenie, divoké farby, príliš často mini-fotografi..

viac: SNN, 19/2011, 17. máj 2011

Bože, čo si o nás pomyslia krajania v zahraničí? To už budeme mať len obraz Slovenska....Niežeby to predtým bolo čitateľné pre moderného čitateľa, ale mení sa to na čosi, hm, skutočne názorovo vyhranené....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Najväčší tender tretej Ficovej vlády sa blíži do finále

ŽSR chcú modernizovať úsek za Bratislavou za viac než 300 miliónov eur.

DOMOV

Harabin má k prezidentskej petícii bližšie, ako priznáva

Harabin sa zneužitia svojich údajov nebojí.


Už ste čítali?